Óvodák

Az óvodák a 2020/2021-es tanév tervezésénél figyelembe veszi az epidemiológiai helyzet romlásának lehetőségét.

Lényeges szabályok:

A gyermek/alkalmazott megbetegedésének gyanújánál a szülő/alkalmazott (nem az igazgató) előbb a körzeti orvost értesíti telefonon!!! Az óvoda, a szülő, az óvodai alkalmazott közvetlenül nem értesíti a Regionális Közegészségügyi Hivatalt.
Korlátozni kell az osztályok, személyek közötti érintkezéseket, az eseményeket a Szlovák Köztársaság Közegészségügyi Hivatalának aktuális előírásaival összhangban szükséges szervezni.

Betartani a K.V.SZ. (kezek – védőtávolság – szájmaszk )alapelveit az egyes fázisok utasításai alapján.
A gyűjtő osztályokban a lehetőségekhez mérten ne oktassanak, neveljenek.
A tanév elején az óvoda kijelöl egy helyiséget a közvetlen elkülönítésre.

Megjegyzések:
A természeti iskola szervezése kizárólag az illetékes Regionális Közegészségügyi Hivatal jóváhagyásával lehetséges.